نظام وظیفه

دوشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

اخذ معافیت تحصیلی :

دانشجویان مشمول بعد از انجام مراحل ثبت نام و واریز شهریه لازم است با مراجعه به اتاق امور دانشجویی و فرهنگی مراحل زیر را انجام و مدارك ذيل را تهيه نموده و سپس به پليس+10 ( تبریز ) مراجعه و مجوز ثبت نام (معافيت تحصيلي) را اخذ و به امور دانشجویی دانشگاه تحويل نمايند تا ثبت نام آنان قطعي گردد.

مدارک لازم جهت اقدام :

1- معرفی نامه به پلیس+10: شامل فرم ب ( درخواست معافیت دانشگاه که دارای امضاء و مهر می باشد ) به همراه تصویر مدرک تحصیلی مقطع قبلی

2-  مراجعه به دبیرخانه دانشگاه جهت مهر نمودن فرم درخواست

3-  همراه داشتن کپی و اصل شناسنامه

4-  همراه داشتن کپی و اصل کارت ملی

5-  تهيه یک قطعه عکس پرسنلي 4*3 (ترجیحا سیاه و سفید)

6-  فرم چهار ( برگ اعلام آخرین وضعیت مشمولان ) جهت اعلام ابطال معافیت تحصیلی دانشگاه يا رشته قبلی (برای دانشجویانی که انصرافی و ثبت نام مجدد هستند)

7-  برگه اعزام به خدمت (در صورت داشتن برگه اعزام به خدمت)

8-   مراجعه به دفاتر پلیس + 10

 

 

سنوات مجاز تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی :

1-کاردانی (5 ترم)

2- کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ( 6 ترم )

3- کارشناسی پیوسته ( 10 ترم )

 

راهنمای تمدید سنوات نظام وظیفه :

تذکرخیلی مهم: دانشجویان اخراجی و دانشجویانی که برای بار دوم «انصراف داده یا ترک تحصیل کرده باشند» باشند اجازه ادامه تحصیل را ندارند. دانشجویان فارغ اتحصیل فقط اجازه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند.

 

سامانه خدمات الکترونیک ناجا :

دانشجويان مشمول متقاضي خروج از كشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی فقط لازم است  به سامانه  http://services.epolice.ir
 مراجعه نموده و با وارد نمودن كد ملي(به عنوان نام كاربري) و كد سخا (به عنوان رمز عبور كه بايد از دفاتر پليس+10 بگيريد) وارد سامانه شويد. سپس در قسمت خروج از كشور، تاريخ سفر وكشورمقصد را مشخص نماييد. پس از مراجعه حضوری به دانشگاه ، خروج از كشور شما بررسي و از طريق سامانه وظيفه عمومي به تاييد دانشگاه خواهد رسيد .